2020 - 2021 Candidates

Miss

Jilian Hanna-Albany

Sarah Templeton-Atlanta

Maisy Welsh-Augusta University

Carley Vogel-Cherokee Rose

Safiyyah Abdullah-Columbus

Elise Higgins-Columbus State University

Holly Haynes-Cobb County

Allie Griffis-Emanuel County

Hannah Conway-Empire of the South

Jasmyn Cornell-Fayette County

Miranda Moore-Flint River

Grace Gebara-Fulton County

Sarah DeLoach-Georgia Southern University

Taylor Burrell-Gwinnett County

Kaleigh Griswell-Harris County

Kara Bragg-Historic Columbus

Joanna Clark-LaGrange

Michaela Heide-Macon

Sarah Stallings-Magnolia

A'Leah Burrell-Northwest Georgia

Anna Samson-Miss Peachtree City

Rosa Campos-Rome

-Southeast

Lyndsay Richardson-Southern Rivers

Erin Rogers-Miss Starr's Mill

Ansleigh Williams-Troup County

Karson Pennington-UGA

Olivia McMillan-Warner Robins

Chelsea Paulding-West Georgia

Outstanding Teen

Sarah Jane Houston-Albany

Anna Kate Robinson-Atlanta

Lily Barfield-Central Georgia

Charlie Key-Cherokee Rose

Cara Cole Heerde-City of Jefferson

Emily Mason-Coastal Empire

Megan Wright-Cobb County

Jessica Roberts-Columbus

Graci Kluge-Crawford County

Kylin Miller-Emanuel County

Kaitlyn Frisk-Empire of the South

Morgan Kennedy-Fayette County

Nieve Leyne-Fountain City

Brianna Drake-Flint River

Elizabeth Sanders-Fulton County

Savannah Stevens-Gwinnett

Brooke Marshall-Harris County

Lanier Brown-Historic Columbus

Jessica Acord-Historic Gwinnett

Mayson Stalvey-Lee County

Molly Brown-Macon

Isabella Miller-Magnolia

Rebecca Zhang-Northwest Georgia

Mary-Margaret Waddell-Presidential Pathways

Catherine McNutt-River City

Rylee Ruegger-Rome

Addie Freeman-Southeast

Kate Klucsarits-Southern Rivers

Isabella Singleton-Troup County

Remelie Heide-Warner Robins

Madeline Davis-West Georgia

Jilian Hanna
Miss Albany
Sarah Templeton

Miss Atlanta

Maisy Welsh

Miss Augusta University

Carley Vogel

Miss Cherokee Rose

Safiyyah Abdullah

Miss Columbus

Elise Higgins

Miss Columbus State University

Holly Haynes

Miss  Cobb County

Allie Griffis

Miss Emanuel County

Hannah Conway

Miss Empire of the South

Jasmyn Cornell

Miss Fayette County

Miranda Moore

Miss Flint River

Grace Gebara

Miss Fulton County

Sarah DeLoach

Miss Georgia Southern University

Taylor Burrell

Miss Gwinnett County

Kaleigh Griswell

Miss Harris County

.

Miss Greater Atlanta

Kara Bragg

Miss Historic Columbus

Joanna Clark

Miss LaGrange

Michaela Heide

Miss Macon

Sarah Stallings

Miss Magnolia

A'Leah Burrell

Miss Northwest Georgia

Anna Samson

Miss Peachtree City

Rosa Campos

Miss Rome

Lyndsay Richardson

Miss Southern Rivers

Erin Rogers

Miss Starr's Mill

Ansleigh Williams

Miss Troup County

Karson Pennington

Miss University of Georgia

Olivia McMillan

Miss Warner Robins

Chelsea Paulding

Miss West Georgia

Sarah Jane Houston
Miss Albany's  Outstanding Teen
Anna Kate Robinson

Miss Atlanta's  Outstanding Teen

Lily Barfield

Miss Central  Georgia's     Outstanding Teen

Charlie Key

Miss Cherokee Rose's Outstanding Teen

Cara Cole Heerde

Miss City of Jefferson's Outstanding Teen

Emily Mason

Miss Coastal Empire's Outstanding Teen

Megan Wright

Miss  Cobb County's Outstanding Teen

Jessica Roberts

Miss Columbus' Outstanding Teen

Graci Kluge

Miss Crawford County's Outstanding Teen

Kylin Miller

Miss Emanuel County's Outstanding Teen

Kaitlyn Frisk

Miss Empire of the South's Outstanding Teen

Morgan Kennedy

Miss Fayette County's Outstanding Teen

Nieve Leyne

Miss Fountain City's Outstanding Teen

Brianna Drake

Miss Flint River's Outstanding Teen

Elizabeth Sanders

Miss Fulton County's Outstanding Teen

Savannah Stevens

Miss Gwinnett County's Outstanding Teen

Brooke Marshall

Miss Harris County's Outstanding Teen

.

Miss Greater Atlanta's Outstanding Teen

Lanier Brown

Miss Historic Columbus' Outstanding Teen

Jessica Acord

Miss Historic Gwinnett's Outstanding Teen

Mayson Stalvey

Miss Lee County's Outstanding Teen

Molly Brown

Miss Macon's      Outstanding Teen

Isabella Miller

Miss Magnolia's Outstanding Teen

Rebecca Zhang

Miss Northwest Georgia's Outstanding Teen

Mary-Margaret Waddell

Miss Presidential Pathways' Outstanding Teen

Catherine McNutt

Miss River City's  Outstanding Teen

Rylee Ruegger

Miss Rome's Outstanding Teen

Addie Freeman

Miss Southeast Georgia's Outstanding Teen

Kate Klucsarits

Miss Southern Rivers' Outstanding Teen

Isabella Singleton

Miss Troup County's Outstanding Teen

Remelie Heide

Miss Warner Robins' Outstanding Teen

Madeline Davis

Miss West Georgia's Outstanding Teen

Photos by Matt Boyd Photography

The Miss Georgia Scholarship Competition, Inc. is an affiliate ofThe Four Points Scholarship Fund, a 501(c)3 non-profit organization.

© 2020 by Miss Georgia Scholarship Competition, Inc.